košík je prázdný

Meteostanice s předpovědí počasí

Domácí meteostanice s velkým displejem a předpovědí počasí. Přesné hodiny řízené radiovým signálem.
990 Kč
e_8835_b-1643205247
e_8835_c-1643205246
e_8835_d-1643205245
Popis

Meteostanice s předpovědí počasí

Domácí meteostanice s velkým přehledným displejem ukazuje aktuální venkovní teplotu i teplotu v místnosti a přidává předpověď počasí na nejbližší dny. Přesné hodiny řízené radiovým signálem.

Pravidelně sledovat aktuální stav počasí, i jeho vývoj do budoucna, se jednoznačně vyplatí. Výrazně nám to totiž ulehčí rozhodování, co si obléknout, jestli zalít zahradu hned, anebo s tím chvíli počkat, i co podniknout ve volném čase. Někteří se v tomto ohledu možná dodnes spoléhají na svá bolavá kolena (kdy bolest prý značí blížící se déšť), chytřejším řešením je však svěřit tento úkol na starost domácí meteostanici EMOS. Na jejím přehledně zorganizovaném displeji se dočtete přesný čas, datum, aktuální teplotu a vlhkost (uvnitř i venku), tlak vzduchu, předpověď počasí na následujících 12–24 hodin, čas východu a západu slunce a mnoho dalšího. Jestliže si ji postavíte na noční stolek, oceníte i budík s funkcí opakovaného buzení.

 

Na správnost času a data se můžete vždy spolehnout. Tato digitální meteostanice si je totiž sama koriguje na základě přijímaného rádiového signálu DCF. Proto i při změně letního času na zimní (a naopak) nebo v přestupném roce zůstaňte v klidu, zaspání do práce vám nehrozí. Co se týká počasí, dočtete se z ní vždy aktuální vnitřní i venkovní teplotu a vlhkost vzduchu. U obou těchto veličin meteostanice E8835 navíc pravidelně zaznamenává naměřená maxima a minima, což ocení především milovníci rekordů. Kromě toho je vybavená i barometrem, který měří atmosférický tlak. Jeho vývoj za posledních 12 hodin potom meteostanice zobrazuje v grafu.

 

Zejména vašim dětem a vnoučatům se bude líbit měnící se obrázek oblohy zobrazený nahoře uprostřed. Nenechte se však zmást. Jedna ze 7 ikon, které se mohou na displeji objevit, nezobrazuje aktuální meteorologické podmínky, ale předpovídá počasí na následujících 12–24 hodin v okolí 15–20 km.

 

Nerozhodné přešlapování před otevřenou skříní vám snad pomůže zkrátit také ikona obličeje („smajlík“) v pravé horní části displeje. Ta značí tzv. pocitovou teplotu stanovenou na základě porovnání teploty s vlhkostí. Vzdušná vlhkost totiž zásadně ovlivňuje, jak se při vyšších teplotách skutečně cítíme. Když je vysoká, voda z našeho těla se vypařuje pomaleji, tím pádem se tělo tak dobře neochlazuje. Proto jakmile vlhkost při teplotě nad 20 °C přesáhne hranici 60 %, meteostanice vás na to upozorní smutným smajlíkem, který značí, že tentokrát raději sáhněte po vzdušných šatech spíše než po kožené sukni.

Tuto českou meteostanici dodáváme v balení s venkovním čidlem, které s ní dokáže komunikovat na vzdálenost až 60 m. Spojení probíhá bezdrátově, takže parapet před ani za oknem vám nehyzdí žádné drátky. Čidlo je odolné vůči vodě, ale trvalý pobyt na dešti nesnese. Proto ho doporučujeme umístit někam pod stříšku, nejlépe na severní straně domu.

V zadní části meteostanice najdete praktický výklopný stojánek, který vám umožní nastavit si ji do takové pozice, ve které se na vašem parapetu, nočním stolku, poličce nebo v obývákové stěně bude nejlépe vyjímat. Neméně skvěle však bude vypadat i přidělaná na zdi, kde ji udrží jen 2 malé šroubky.

Bezdrátovou komunikaci v tomto případě umožňují mikrotužkové baterie – do meteostanice se vkládá 3× AAA a do čidla 2× AAA. Aby vám vydržely fungovat co nejdéle, LCD displej není neustále podsvícený. Zmáčknutím tlačítka SNOOZE/LIGHT ho aktivujete vždy na 5 vteřin, které vám k vyčtení těch nejdůležitějších údajů bohatě stačí. Do meteostanice i čidla vkládejte vždy a pouze jednorázové (alkalické) baterie s napětím 1,5 V. Nabíjecí baterie mají pro správné fungování obou zařízení nedostatečné napětí (pouze 1,2 V).

Nejdůležitější parametry:


síťový adaptér


ne


dosah čidla


až 60 m


barometr


ano


velikost displeje


128 × 80 mm


projekce na zeď


ne

 

Ostatní parametry:


možnost pověšení na zeď


ano


drátová sonda k čidlu


ne


venkovní teplota


-20 °C až +60 °C, rozlišení 0,1 °C


venkovní vlhkost


ne


předpověď počasí


ano


hodiny


řízené DCF signálem


min. a max. teplota


ano


trvalé podsvícení


ne


fáze měsíce


ano


datum


ano


trend tlaku


ano


napájení stanice


3× 1,5 V AAA (nejsou součástí balení)


provedení


bezdrátové


kalendář


ano


vnitřní teplota


0 °C až +50 °C, rozlišení 0,1 °C


trend teploty


ano


LED podsvícení displeje


ano


korekce nadmořské výšky


ne


barevný displej (black mask) podsvícený


ne


12/24 formát času


ano


napájení čidla


2× 1,5 V AAA (nejsou součástí balení)


budík


ano, 2×


vnitřní vlhkost


20 % až 95 % RV, rozlišení 1 %


teplotní výstraha


ne


produkt


meteostanice


časová pásma


ano


opakované buzení


ano


elektronické plošné podsvícení


ne


možnost nastavení jednotky teploty


°C/°F


přenosová frekvence


433 MHz


rozměr čidla


30 × 50 × 97 mm


rozměr hlavní jednotky


22 × 157 × 123 mm


prodejní obal


1 ks, krabička

Hodnocení

Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.

Ceny dopravy

od 60 Kč - více ZDE

Osobní odběry zdarma

Platby kartou

na výdejních místech Zásilkovny

Sleva pro vás

Získejte 50 Kč slevu

Kontakt

Presweb.cz
Strouhalova 2645, 272 01 Kladno

Tel.: 724 478 686